انواع بوستر پمپ از لحاظ کاربرد

1399/18/02 263

بوستر پمپ به مجموعه ای از یک تا چندین پمپ آب گفته می شود که به صورت افقی یا عمودی بر روی یک شاسی استاندارد در کنار هم کار می کنند و از یک تابلو فرمان هوشمند که وظیفه ی کنترل و هاهنگی اجزای مکانیکی بوستر پمپ را بر عهده دارد دستور می گیرند به زبان ساده تر کاربرد بوستر پمپ در ساختمان به اینصورت می باشد که دبی آب را در فواصل زمانی مختلف با توجه به نیاز ساکنین ثابت نگه می دارد و باعث می شود که کل طبقات از فشار آب یکسان برخوردار باشند.

انواع بوستر پمپ آب به سه دسته کلی تقسیم می شوند که به اختصار در زیل به آن می پردازیم:

  1. بوستر پمپ آبرسانی

  2. بوستر پمپ آتش نشانی

  3. بوستر پمپ آبیاری

1- کاربرد بوستر پمپ آبرسانی

جهت حفظ و تثبیت فشار آب در مصارف خانگی و صنایع صنعتی نظیر بیمارستان ها و صنایع مواد غذایی می باشد که اغلب بوستر پمپ های آبرسانی به صورت دور متغیر جهت کاهش مصرف برق و کاهش استهلاک پمپ ها و لوله کشی ها انتخاب می شوند، یکی دیگر از مزایای بوستر پمپ که با نام بوستر پمپ دور متغیر هم شناخته می شود می توان به سر و صدای پایین آن در هنگام کار اشاره کرد.

2- کاربرد بوستر پمپ آتش نشانی

جهت اطفاء حریق در ساختمان های مسکونی، کارخانجات رنگ سازی، کارخانجات کاغذ و کارتن سازی و صنایعی از این قبیل می باشد.

از لحاظ عملکرد، بوستر پمپ آتش نشانی به صورت دور ثابت انتخاب و تهیه می شود که این نکته جزء الزامات در تهیه پکیج بوستر پمپ آتش نشانی می باشد.

3- کاربرد بوستر پمپ آبیاری

جهت پمپاژ و انتقال آب به مزارع کشاورزی با برنامه زمانبندی منظم جهت استارت پمپ ها و شروع به آبیاری در مصارف کشاورزی توسط تایمر به صورت اتوماتیک و یا توسط عامل انسانی می باشد.

در این مقاله سعی بر این شد که خلاصه ای از بوستر پمپ آب و کاربرد آن توضیح داده شود.

همچنین شما مصرف کننده گرامی جهت مشاوره رایگان و انتخاب و خرید بوستر پمپ آب متناسب با نیاز خود می توانید با کارشناسان شرکت آوین پمپ در تماس باشید.